Gloria Bistriţa-Unirea Alba Iulia 1-0 (Galerie Foto)

Victorie fără efort astăzi pentru Gloria Bistriţa, în cadrul celei de-a 6-a etape a campionatului Ligii a II-a.

Alb-albaştrii au jucat astăzi pe teren propriu cu Unirea Alba Iulia. Meciul a început de la ora 11. Pe căldură şi cu puţini spectatori în tribune, elevii lui Manea au domniat partida.

După o primă repriză care s-a încheiat 0-0, a venit şi schimbarea lui Feher cu Keita, în minutul 55. Decizia antrenorului Nicolae Manea s-a dovedit a fi una bună. Asta deoarece, Souleymane Keita a înscris golul victoriei, în minutul 76 al patidei.

Gloria Bistriţa şi-a asigurat astfel primul loc în clasamentul Seriei 2, cu 14 puncte. Etapa următoare, alb-albaştrii vor juca în deplasare cu Juventus Bucureşti. Partida se va disputa sâmbătă, 1 octombrie, de la ora 11.