Voinţa Livezile a fost eliminată din cupă

Voinţa Livezile a fost eliminată din Cupa României. Elevii lui Baciu au fost învinşi în deplasare cu 8-0, de către SC Vaslui.

Partida din cadrul 16-imilor de finală s-a disputat în seara aceasta, de la ora 20. Încă din primele minute ale jocului elevii lui Hizo au mitraliat poarta bistriţenilor.După reuşitele lui Gheorghiu, Bello şi Buhăescu, prima repriză s-a încheiat cu 4 la 0.

Ceea ce s-a întâmplat după pauză a fost o umilire a echipei oaspete. În decursul ultimelor 10 minute ale partide, gazdele au marcat 4 goluri, prin Costin, Wesley, Bello şi din nou Wesley.

Voinţa Livezile a ajuns în 16-imile de finală ale cupei după ce a eliminat printre alte echipe pe Gloria Bistriţa şi FC Maramureş.

sursă foto: liga2.ro