A treia remiză pentru Gloria Bistriţa în cantonamentul din Antalya

Alb-albaştrii au terminat la egalitate, scor 1-1, partida amicală disputată în compania  formației FC Hangzou Greentown din China. Asiaticii au marcat primii, în minutul 33.

Bistriţenii au reşit egalarea abia în partea secundă a partidei prin  Andrei Enescu în minutul 75, cu un șut de la circa 25 de metri. Rezultatul final: 1-1.

Tehnicianul Gloriei a trimis în teren următoarea formaţie: Oghinciuc – Țârcă, Iordache, Kanon, Stroe (24 Jarda) – Stancu, Olsi (Albania), Tene, Bucur, Chițu – Curtuiuș (Capatina 28).

În cele 4 meciuri disputate în stagiul de pregătire din Antaşya, elevii lui Nae Manea  au  remizat de 3 ori: 0-0 cu FC Daegu (Coreea de Sud), 2-2 cu Seriff Tiraspol, 1-1 cu Hangzou Grentown (China) și au pierdut un singur meci, 0-1 cu Metalurg Zaporoje (Ucraina).

Luni, 4 ferbruarie, Gloria va juca  cu SV SCHOLZ GRODIG (Liga 2 din Austria), începând cu  ora 15.00