Gloria a reuşit doar o remiză albă în al doilea meci amical din Antalya

Gruparea din Parcul Municipal a obţinut doar un egal, fără goluri, în cel de-al doilea meci de pregătire din cadrul cantonamentului pe care îl efectuează în Antalya, jucat în compania formaţiei sud- coreene, FC Daegu. Meciul a fost unul destul de anost, cele doua echipe ţinând cont mai mult de respectarea tacticii impuse de cei doi antrenori decât să încerce să joace mai spectaculos.

Nicolae Manea, tehnicianul Gloriei Bistriţa

Prima acțiune de poartă a avut loc abia în minutul 22, când Fabio Santos a șutat slab la poartă, iar Dolha a reținut fără probleme.

În minutul 33, Curtuiuș a tras pe poartă, portarul coreean parând şutul. În minutul 84 al partidei, Radu Răzvan putea aduce prima victorie a Gloriei din acest cantonament, însă nu a nimerit cadrul porţii.

Antrenorul Nicolae Manea a folosit următoarea echipă: Dolha – Țârcă, Iordache, Kanon, Stroe – Tene (Radu Răzvan ‘82), Feher, Enescu, Pop Vasile – Bitiș, Curtuiuș (Sighiartău ‘86).

Următoarea partidă amicală va avea loc în data de 1 februarie, de la ora 17:00, când Gloria joacă cu formația antrenată de Mihai Stoichiță , Sheriff Tiraspol, ocupanta primei poziţii în campionatul Republicii Moldova.