Gloria Bistrița a remizat în Bănie, scor 1-1, cu formația CSU Craiova

Elevii lui Coroian și Negrean au reușit o remiză în primul meci din Liga a II-a, sezonul 2013-2014. În fața a 7000 de spectatori, gruparea din Parcul Municipal a obținut un punct prin golul marcat de Budăcan în partea secundă a partidei. Oltenii au condus la pauză cu 1-0, Dragisevic marcând în minutul 26.

Bucuria oltenilor a durat doar până în repriza secundă foto: gsp.ro

Noua ,,Știința” Craiova nu a reușit să obțină cele 3 puncte puse în joc, bistrițenii rezistând atacurilor furibunde din finalul meciului, grație și evoluției excelente a lui Matei, care a mobilizat apărarea Gloriei.

Oltenii au deschis scorul în prima repriză prin Draghisevic, care l-a învins pe Albuț cu o lovitură de cap din interiorul careului.

Egalarea a venit în minutul 50, când Budăcan pătrunde în dreapta careului Gloriei și suteza printre picioarele unui adversar, lăsându-l fără reacție pe Brac.

Caseta tehnică:

CS U Craiova: Brac – Cârjă, Fl. Pătrașcu, Ljubinkovic, I. Stanciu, Ad. Ionescu (cpt.), Dragalina, Oprița, Dragu, Sin, Dragicevic
Rezerve: Irimia – V. Crețu, Scarlat, Precup, Cr. Ganea, A. Voinea, Bardu
Antrenor: Erik Lincar

Gloria Bistriţa: Albuț (cpt.) – Țârcă, Hlinca, M. Chițu, Feher, Antonache, Mărginean, Curtuiuș, D. Matei, Polgar, Budăcan
Rezerve: Oghinciuc – D. Sânmărtean, Brumă, Fizeșan, C. Roșu, M. Pancu, Mariș
Antrenor: Cristian Coroian/ Sandu Negrean

În următoarea etapă, Gloria va juca pe teren propriu cu Minerul Motru.