Îi bătură pe olteni, dar rămân tot pe locul secund

Gloria Bistrița a dispus de CS Universitatea Craiova cu scorul de 1-0, într-un meci contând pentru etapa a XII-a, primul al returului ligii secunde. Unicul gol al partidei a fost reușit de Brumă în minutul 73.

În urma acestei victorii, Gloria se poziționează pe locul II, la un punct distanță de CS Craiova.

Înainte de începerea partidei s-a ţinut un minut de reculegere în memoria lui Dumitru Sigmirean, trecut de curând în nefiinţă.

Cei doi antrenori au avut la dispoziție următorii jucători:

Gloria Bistriţa: Albuţ (cpt.) – Ţârcă, Hlinca, Chibulcutean, Polgar – Budăcan, Feher, Nalaţi, M. Chiţu – Negruţ, Brumă. Rezerve: Oghinciuc – D. Sânmărtean, Fizeşan, C. Roşu, Jarda, O. Bucur, M. Stancu
Antrenor: Sandu Negrean

CS U Craiova: Brac – Cârjă, Fl. Pătraşcu, Izvoranu, Velcovici (cpt.) – Gorovei, Bardu, Dragalina, Cr. Ganea, Precup – Curelea. Rezerve: Irimia – Dragu, Ljubinkovic, Opriţa, D. Pârvu, V. Creţu, Gârloi
Antrenor: Ovidiu Stîngă

Brigada de arbitri: George Rădulescu, Bogdan Gheorghe şi Iulian Radu (toți din Bucureşti).