Într-un meci fără miză, Gloria Bistrița a cedat în fața formației CS U Craiova (1-3)

Toate cele patru goluri au fost marcate în repriza secundă. Oltenii au marcat prima data în minutul 51.

După doar 3 minute, Varga transformă un penalty acordat după o intervenție neregulamentară a lui Albuța asupra lui Curelea.

Gloria reduce din handicap în minutul 85, printr-o lovitură de pedeapsă transformată de Feher.

Velcovici aduce însă victoria oaspeților, Albuț neavând nicio reacție la șutul expediat de la circa 20 de metri.
Cei doi tehnicieni au avut la dispoziție următoarele loturi:

Gloria: Albuţ (cpt.) – Budăcan, D. Matei, Chibulcutean, Ţârcă – O. Bucur, Feher, Nalaţi, Colţa – Brumă, Al. Pop
Rezerve: Oghinciuc – Bolbos, Polgar, Câmpean, C. Bucur, Roşu, Ţegle
Antrenor: Cristian Coroian

CSU: Brac – Ljubinkovic, Patriche, Izvoranu, Vătejelu – C. Ganea, Fl. Pătraşcu, Pleşan (cpt.) – Varga, Ferfelea, Curelea
Rezerve: Irimia – Vandelannoite, Velcovici, Precup, Ivan, Valskis, Kitanovski
Antrenor: Gabi Balint

Arbitru: Lucian Rusandu (Sfântu Gheorghe); Asistenţi: Adrian Radu Ghinguleac şi Mircea Mihail Grigoriu (ambii din Bucureşti). Observatori: Costin Dan (Zalău), Laszlo Sajtos (Sibiu)