Proiectul de reabilitare și modernizare a secțiilor externe ale Spitalului Județean de Urgență Bistrița, situate pe strada Ghinzii, nr 26, este aproape finalizat.
Aici, se va muta în casă nouă secția de Oncologie a Spitalului Județean de Urgență Bistrița. Compartimentarea secției va cuprinde 60 de locuri pentru spitalizare de zi și spitalizare continuă precum și cabinete medicale.
Patru ambulanțe noi în dotarea Serviciului de Ambulanță Județean Bistrița-Năsăud
Cele 4 ambulanțe ACD, marca Dacia Duster sunt de fabricație 2023,...
Deschide