Victoria în fața formației FC Olt a reclădit speranța în gruparea bistrițeană

Gloria Bistrița a dispus pe teren propriu de FC Olt, cu scorul de 2-1. ,,Jucătorii au dat dovadă de mare caracter, au crezut până la sfârşit şi pentru asta îi felicit”, a declarat după meci Cristian Coroian, tehnicianul alb-albaștrilor. În urma acestei victorii, gruparea din Parcul Municipal ocupă poziția a 3-a în play-off-ul seriei 2, Liga a II-a.

Oaspeții au deschis scorul în minutul 60, când Gligor a transformat o lovitură de la 11 metri.

Egalarea a venit în minutul 75, Brumă înscriind în poarta goală, după o ieșire greșită a portarului Buciu.

Bistrițenii au reușit golul victoriei cu șase minute înainte de fluierul final. Feher a înscris după o centrare a lui Câmpean.