5 medalii la naţionalele de tineret pentru CSM Bistriţa

Sportivii secţiei de tenis de masă, din cadrul CSM Bistriţa  au câştigat 5 medalii la Campionatul Naţional Individual de Tineret. Competiţia a avut loc la Buzău şi s-a desfăşurat în perioada 29 septembrie – 2 octombrie.

Bernadette Szocs a câştigat aurul la simplu fete. La dublu feminin tot Bernadette, împreună cu Camelia Poştoacă şi-au atribuit titlul. O altă medalie de aur a fost obţinută la dublu masculin, de Dan Daniel şi Răzvan Gălăţan. Totodată la dublu mixt, Bernadette Szocs, cu Răzvan Gălăţan au câştigat bronzul. La aceeaşi cateogrie, Adrian Costea cu Bernadette Balint s-au clasat pe locul 3.

În continuare sportivii secţiei de tenis de masă, din cadrul CSM Bistriţa, se pregătesc pentru Trofeul Speranţelor şi pentru campionatele naţionale de juniori 3 şi 4. De asemenea Adrian Crişan, cu Hunor şi Bernadette Szocs vor pleca  în Polonia, la campionatul european.