Gloria Bistriţa, bine ai revenit în Liga I !

După remiza de la Râmnicu Vâlcea (scor 1-1 cu CSM), Gloria Bistriţa este, teoretic, promovată în primul eşalon.

Deşi alb-albaştrii au fost conduşi încă din minutul 27,  elevii lui Nae Manea au reuşit să egaleze în jumătatea secundă (minutul 62) , prin Predescu.

Formaţiile aliniate la startul partidei de cei doi antrenori au fost următoarele:

CSM: Tufişi – Tomozei, Plecaniuc, I.Popescu, Vătăjelu – Pârvu (cpt.), Daouda, Nicolae – Vasile, N Kongue, Văduva Rezerve: Dozescu – Eremia, Vizitiu, A. Ionescu, Pribac, L. Traore, Ene Antrenor: Alin Artimon

Gloria: Bota – Traşcă, V. Năstase (cpt.), D. Stan, I. Costache – Feher, R. Mărginean – Predescu, P. Anton, Cafasso – A. Pădurariu Rezerve: Oghinciuc – Tîrcă, Dobrea, Nicoară, Curtuiuş, Reano, Isac Antrenor: Nicolae Manea