Gloria Bistriţa – CSM Râmnicu Vâlcea (4-1)

Victorie fără efort pentru Gloria Bistriţa vinerea aceasta pe teren propriu. Alb-albaştrii au reuşit să se impună cu 3 goluri în faţa CSM Râmnicu Vâlcea.

Meciul disputat vineri, de la ora 15, a fost din start unul dominat de alb-albaştrii. Cristian Silvăşan a deschis scorul pentru gazde, în minutul 3. Au urmat Cornel Predescu în minutul 18, Velcovici în minutul 38 şi Curtuiuş în minutul 73. Oaspeţii au marcat golul de onoare prin Robert Dalu în minutul 80.

Partida s-a încheiat astfel cu 4 la 1 pentru Gloria Bistriţa, ceea ce înseamnă că elevii lui Manea rămân pe primul loc în clasamentul Seriei Vest, din cadrul Ligii a II-a, cu 24 de puncte.

Etapa următoare, Gloria Bistriţa va juca în deplasare cu FC Maramureş Universitar Baia Mare. Partida se va disputa sâmbătă, 5 noiembrie, de la ora 11:00.