Gloria Bistriţa şi-a asigurat poziţia de lider

Gloria Bistriţa a reuşit să-şi consolideze poziţie de lider în clasamentul Seriei Vest, din cadrul Ligii a II-a. S-a întâmplat ieri, când alb-albaştrii au jucat restanţa celei de-a 8-a etape.

Meciul s-a disputat pe Stadionul Municipal Gloria, de la ora 16:30. Scorul a fost deschis de oaspeţi, prin Vigariu, în minutul 23. În repriza a doua, gazdele au egalat în minutul 65 prin Voinea şi au trecut în avantaj în minutul 86, prin Predescu. Partida s-a încheiat cu scorul de 2 la 1, pentru elevii lui Manea.

Aşa se face, că acum Gloria Bistriţa are 21 de puncte acumulate, la 3 puncte distanţă faţă de FC Timişoara, care ocupă poziţia a doua în clasament.

Etapa următoare Gloria Bistriţa va juca în deplasare cu FC UTA Arad. Meciul se va disputa la data de 22 octombrie, de la ora 19:00.