MECI AMICAL: Gloria Bistrița s-a impus în fața Bucovinei Pojorâta cu 2-1

Elevii lui Negren și Coroian au obținut a patra victorie din tot atâtea meciuri amicale disputate în ultima perioadă a pauzei  competiționale. Marți, 4 februarie, gruparea din Parcul Municipal a învins cu scorul de 2-1 formația Bucovina Pojorâta.

Cei care au marcat primii au fost oaspeții, Pădurariu aducându-și echipa în avantaj.

Gloria Bistrița a egalat prin Curtuiuș, același jucător stabilind și scorul final în repriza secundă.

Alb-albaștrii au început partida în următoarea formulă: Oghinciuc ,Țârcă, Hasnăş, Fizeşan, Părăvan, Matiş, Feher, Jarda, O. Bucur, Colţa, Curtuiuş. Au mai evoluat: Uilean, Budăcan, Hlinca, Chibulcutean, D. Sănmărtean, Câmpean, R. Mărginean, Nalaţi, Polgar, Brumă, Rus, Peica, C. Bucur.

La ora redactării materialului jurnalistic, Gloria Bistrița întâlnește formația  Rapid Suceava.