În ultimul meci amical din pauza competițională, Gloria s-a impus la Satu Mare cu 3-1

Gloria Bistrița a dispus în deplasre cu 3-1 de formația Olimpia Satu Mare. În cele nouă meciuri de verificare disputate ăn pauza competițională, gruparea din Parcul Municipal a obținut opt victorii și o remiză.

Reușitele bistrițenilor au purtat semnătura lui Curtuiuș (2) și Nalați. Golul gazdelor, singurul al primei reprize, i-a aparținut lui Bujor.

Gloria Bistrița a început partida în următoarea formulă: Albuţ, Țârcă, D. Matei, Chibulcutean, D. Sănmărtean, O. Bucur, R. Mărginean, Țegle, Polgar, Curtuiuş, Brumă. Au mai evoluat Uilean, Jarda, Colţa, Fizeşan, Nalaţi, Gaşpar, Şuşu.

Returul Ligii a II-a începe la 1 martie, iar alb-albaștrii vor întâlni, în deplasare, formația FC Bihor Oradea.